چرا باید بیمه را از نمایندگی بخریم

خرید بیمه

چرا باید بیمه را از نمایندگی بخریم

سوال مهمی که همیشه در ذهن خریداران بیمه وجود دارد این است که واقعاً بهترین مرکز برای خرید بیمه کجاست؟ بهترین خدمات را از کجا می شود دریافت کرد؟ آیا نمایندگی که بیمه را از طریق او خریداری کرده ایم در زمان خسارت هم ما را راهنمایی خواهد کرد؟ آیا مشاور من از بیمه اطلاعات کافی دارد؟

معرفی مراکز خرید بیمه

در ابتدا قصد داریم به معرفی مراکز و مکان هایی که می شود بیمه نامه های مختلف را از آن ها تهیه کرد می پردازیم.
خرید مستقیم از شرکت بیمه: در همه شعب شرکت های بیمه و دفتر مرکزی هم می توان مراجعه حضوری داشته باشید و یا از طریق وب سایت شرکت بیمه سامان، خرید اینترنتی انجام دهید. نکته مهم این است که شما در این زمینه مشاور خاصی نخواهید داشت و هر زمان که بخواهید خسارت دریافت کنید یا سوال بپرسید می بایست در صف طولانی پاسخگویی کارشناسان شرکت بیمه بمانید. نکته مهم دیگر این است که شرکت های بیمه ساعت کاری خاصی دارند و فقط در ساعت اداری پاسخگو هستند. بنابراین اگر در خارج از ساعت اداری یا در روز تعطیل قصد پرسش در مورد بیمه خود را داشته باشید، عملاً کسی پاسخگوی شما نخواهد بود.
خرید بیمه از کارگزاری: کارگزاری های بیمه در واقع می توانند از همه شرکت های بیمه به شما بیمه نامه پیشنهاد دهند و مقایسه بین آن ها را انجام دهند. کارگزاری های بیمه معمولاً نسبت به شرکت بیمه خاصی تعهد ندارند و گزینه های زیادی را در پیش روی شما قرار خواهند داد. مسئله مهم این است که خود کارگزاری ها طبق قانون امکان صدور بیمه نامه را ندارند و می بایست بیمه نامه شما را به مستقیم به شرکت بیمه برای صدور ارجاع دهند یا برای صدور بیمه نامه برای شما به یکی از نمایندگان بیمه مراجعه کنند.
خرید بیمه از طریق اپلیکیشن ها و وبسایت های مقایسه بیمه: تقربیاً اکثر توضیحاتی که در مورد کارگزاری ها گفته شد در مورد پلتفرم های مقایسه بیمه هم کاربرد دارد، با این تفاوت که شما مشاوره خاصی هم دریافت نمی کنید و خودتان می بایست در زمینه انتخاب بیمه مناسب به نتیجه برسید. از آن مهمتر این است که به جز در چند رشته خاص، عملاً شما بیمه ای را آنلاین خریداری نمی کنید، بلکه آنلاین سفارش می دهید و آن سایت باید به یکی از نمایندگان بیمه طرف قرارداد خود، سفارش شما را ارجاع دهد تا بیمه نامه صادر شود. بنابراین عملاً شما یک واسطه هم در این زمینه دارید.

خرید بیمه از طریق نمایندگی بیمه

یکی از راههای خرید بیمه از طریق نمایندگان بیمه است. نمایندگی بیمه، فقط امکان صدور بیمه نامه از همان شرکتی را دارد که نمایندگی اش را گرفته. اما مزیت هایی دارد که قابل چشم پوشی نیست. در اینجا به مزیت های خرید از نمایندگی ها می پردازیم:
1-ساعت کاری نمایندگی بیمه معمولاً انعطاف پذیر است و شما با دسترسی به شماره تلفن همراه نماینده یا کارشناس خود می توانید در ساعت های مختلف و غیر اداری یا روزهای تعطیل از طریق تلفن، واتساپ یا تلگرام به پرسش در زمینه بیمه یا حتی دریافت خدمات بپردازید.
2-نمایندگی بیمه به صورت مستقیم از خرید شما سود می برد و بقای کسب و کارش به تمدید بیمه نامه توسط شما وابسته است. بنابراین تمام تلاش خود را خواهد کرد تا در طی مدتی که بیمه نامه را دارید، بهترین مشاوره را به شما بدهد و در زمان تمدید هم حتی چند روز زودتر به فکر شما باشد. و از طرق مختلف به شما اطلاع رسانی کند.
3-بهترین شخص برای پیگیری امور مربوط به خسارت شما، نمایندگی بیمه است. چرا که با آشنایی بیشتر با سازو کار شرکت بیمه خودش، بهترین راهها را به شما پیشنهاد خواهد داد و از طرفی در این مواقع در دسترس ترین شخص است.
4-پراکندگی نمایندگان بیمه در مناطق مختلف جغرافیایی باعث می شود که بتوانید نزدیکترین نمایندگی به منزل با محل کار خود را پیدا کنید و در صورت تمایل به مراجعه حضوری، وقت و هزینه به مراتب کمتری را هم رفت و آمد اختصاص دهید.
5-اکثر نمایندگی های بیمه امکان صدور بیشتر رشته های بیمه ای را دارند. بنابراین در کمترین زمان ممکن بیمه نامه شما را صادر کرده و به دست شما خواهند رساند. ضمن اینکه خرید از نمایندگی، روش های ساده تری از پرداخت حق بیمه را هم پیش روی شما می گذارد. به طور مثال، شما می توانید با واریز به حساب نماینده یا کارت به کارت، به راحتی حق بیمه خود را بپردازید. در صورت مراجعه حضوری هم می توانید حق بیمه را نقداً یا از طریق دستگاه کارتخوان مستقر در نمایندگی نسبت به پرداخت حق بیمه اقدام کنید.
6-در صورت خرید بیمه عمر و تشکیل سرمایه توسط نمایندگی، معمولاً در دسترس ترین شخص در سالهای بعد برای شما نماینده معرف هست. می تواند تغییرات مد نظر شما را انجام دهد و یا سوالات جانبی خود را به راحتی بپرسید. ضمن اینکه تجمیع بیمه نامه های شما در یک نمایندگی، مزیت خوبی برای شما به عنوان یک مشتری ویژه برای آن نماینده ایجاد می کند که می تواند برای شما مزایای جانبی هم به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *